Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Bronzový mistr světa ve veslování je profesionálním hasičem v Pardubicích Vytvořit článek
Bronzový mistr světa ve veslování je profesionálním hasičem v Pardubicích
HZS Pardubického kraje - 27. 09. 2022    122    0 Líbil se vám tento článek?

Máte rádi sport? Konkrétně veslování? Pokud ano, tak vám nemohlo uniknout, že se v posledních dnech opravdu hodně skloňovalo jméno Milan Viktora.

Milan Viktora se totiž na Mistrovství světa ve veslování v Račicích umístil na krásném 3. místě. Pro nás je to o to významnější, že Milan Viktora je příslušníkem HZS Pardubického kraje a jsme na něj pyšní.

Jediný cenný kov na domácím kanále vytvořila dvojka bez kormidelníka lehkých vah Milan Viktora a Jiří Kopáč. Ani jeden se již nevěnuje veslování profesionálně. Jednatřicetiletý Milan Viktora stejně jako Kopáč přestali vrcholově veslovat před pár lety. Milan Viktora je profesionálním hasičem v Pardubicích.

Musíme ale říci, že parťáci dokonce těsně před cílem drželi stříbrnou pozici ještě před Maďary, možná si mohli pomyslet i na zlato. Každopádně bronzová medaile z mistrovství světa je báječný úspěch!

„Trénink byl hodně složitý. Jeden den sloužím čtyřiadvacet hodin na směně v Pardubicích a poté mám dva dny volno,“ vysvětluje Milan Viktora. Milan má rodinu a krásné dvě malé děti.  „Dojížděl jsem na trénink do Prahy, bylo to náročnější, ale s Jirkou Kopáčem jsme to nakonec zvládli. Poslední tři týdny jsem trénink zintenzivnil, ale nakonec to klaplo,“ říká šťastný Viktora.

Trénovali jsme opravdu hodně. „V práci chodím na trenažér a do posilovny. Každý den chodím běhat. S profesionálním veslováním jsem skončil před čtyřmi lety. Dva roky jsem vůbec nevesloval. Loni na podzim jsem si ale koupil loď, protože mně to prostě chybělo. Mám veslování rád, člověk si přitom vyčistí hlavu. Pak se mi ozval Jirka Kopáč, jestli nezkusíme dvojku a já jsem hned kývnul. Dopadlo to dobře,“ dodává skvělý, úspěšný, a navíc skromný Milan.

Foto: archiv Milana Viktory.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...