Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Dukelský lesopark čeká jarní úklid Vytvořit článek
Dukelský lesopark čeká jarní úklid
Statutární město Pardubice - 30. 03. 2022    231    0 Líbil se vám tento článek?

Jarní práce jsou v plném proudu v lesoparku na Dukle v Pardubicích. V dražkovické kompostárně skončily zbytky dřeva po nahodilé těžbě, na prořídlých místech jsou dosazeny mladé stromy a v nejbližší době čeká „jarní úklid“ i běžeckou dráhu a mlatové cesty v lesoparku.

„Od loňského podzimu doznal lesopark Dukla řadu změn. V průběhu podzimu byly z porostu odstraněny souše, na začátku letošního roku podrost v jižní části lesoparku Dukla, tedy směrem k ulici Sokolovská. Podrost podél výpadovky na Chrudim zůstal zachován jako zelená clona. Pak přišly letošní únorové vichry a z lesa musely být odtěženy další polomy a vývraty,“ popsal dění v dukelském lesoparku náměstek primátora Jan Nadrchal.

V únoru lesní dělníci v lesním porostu odfrézovaly 83 pařezů a zlikvidovaly 16 vývratů. Nejenže je dnes les i díky tomu prosvětlený, ale je v něm zajištěna i snadnější celoroční údržba, včetně sekání trávy. V lesoparku bylo během března vysázeno 50 javorů a 50 ptačích třešní, které vhodně doplní prořídlá místa i druhovou skladbu stromů. „I když se jednalo o kontejnerovou sadbu poloodrostlých stromků, musíme pro ně v přetrvávajícím suchu zajišťovat zálivku,“ doplnil náměstek Nadrchal.

Správci městských lesů nezapomínají ani na lesní cesty. Na duben plánují úklid běžecké dráhy procházející lesoparkem, zhruba o týden později pak s ekologickou likvidací plevelů (vodní parou) na mlatových cestách. V nejbližších dnech přibydou v lesoparku také nové ptačí budky, které usnadní zahnízdění zpěvným ptákům.

 

 

 

Tiskový úsek


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...