Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Krimi Houbaření mělo šťastný konec Vytvořit článek
Houbaření mělo šťastný konec
Policie ČR – KŘP Pardubického kraje - 06. 10. 2022    87    0 Líbil se vám tento článek?

ORLICKOÚSTECKO – Policejní psovod ztraceného seniora nalezl. 

Dnes před půl desátou jsme na lince 158 přijali oznámení o seniorovi, který se měl ztratit v lese. Na oznamovatele – projíždějícího řidiče zamávala starší paní, která mu následně sdělila, že se jí v lese ztratil manžel a ona ho už asi hodinu hledá. Seniorka u sebe bohužel neměla telefon, tak nemohla nikomu zavolat o pomoc. Operačnímu důstojníkovi žena popsala, jak manžel vypadá a co má na sobě.

Na místo během několika minut přijeli policisté z Oddělení hlídkové služby, z obvodního oddělení a zároveň i psovod se svým čtyřnohým parťákem. Tam se od ženy dozvěděli, kde se s manželem rozdělili a kde se měli následně potkat. Policisté klasicky vytvořili skupiny a pátrali v lese. Během necelé půl hodinky policejní psovod muže nalezl. Tentokrát pátrání bylo velmi rychle ukončeno a mělo šťastný konec, což tak nebývá pokaždé.

Vzhledem k tomu, že během posledních dnů a uplynulého víkendu jsme hledali několik houbařů, a to nejen seniorů, rádi bychom upozornili, abyste si do lesa a na jiné výlety mimo domov brali své NABITÉ mobilní telefony, které mohou při pátrání hrát zásadní roli a v některých případech se stávají tak pojítkem téměř mezi životem a smrtí. Je potřeba si uvědomit, že ač přes den ještě bývá poměrně teplo, v noci leckdy stupnice teploměru výrazně klesá k nule a takové „přenocování“ v lese s sebou přináší nemalá rizika.

A ještě jedno důležité upozornění, pokud je pozdější odpoledne a nedaří se vám osobu najít, kontaktujte policii dříve než se setmí, protože i pro naše pátrací týmy je logicky lepší pátrat za světla než za tmy.

6. října 2022
por. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí policie Pardubického kraje


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...