Dnes je 8. červen 2023, svátek má Medard
Úvod Školství / Sport Hřiště u ZŠ Štefánikova se proměnilo v moderní sportoviště Vytvořit článek
Hřiště u ZŠ Štefánikova se proměnilo v moderní sportoviště
Statutární město Pardubice - 05. 11. 2021    1426    0 Líbil se vám tento článek?

I malý prostor může projít velkou proměnou. Tak se by se dala popsat rekonstrukce sportoviště při ZŠ Štefánikova, která vytvořila z původního hřiště moderní multifunkční sportovní areál. Opotřebené a nevyhovující asfaltové povrchy nahradily nové, v okolí hřiště byla položena nová zámková dlažba a doplněn byl také mobiliář včetně sportovních pomůcek.

 

Nové hřiště ZŠ Štefánikova

„Modernizace sportovních areálů při základních školách stále patří mezi priority města. Jsem moc rád, že se nám tento cíl daří plnit i v době poznamenané covidem, kdy musíme řadu investic odkládat. Naštěstí v tomto případě se nám podařilo najít potřebné zdroje a zajistit žákům v ZŠ Štefánikova kvalitní sportoviště. Rekonstrukce hřiště přitom vyšla městský rozpočet na zhruba 7 milionů korun včetně DPH,“ informuje primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že během této rekonstrukce byl v areálu školy novým povrchem vylepšen také prostor hřiště, které slouží potřebám především družinových dětí.

 

Původní asfaltový povrch hřiště byl odstraněn a nahrazen novým, již ozkoušeným materiálem. „Nově položený polyuretanový povrch je mnohem kvalitnější, nesmeká se a je bezpečnější i z pohledu dopadů. Díky rekonstrukci se zároveň podařilo vyřešit sklon hřiště a odvodňovací kanálky tak, aby se zde nedržela voda. Na hřišti přibylo kromě nového sportovního vybavení také záchytné oplocení, doskočiště pro skok daleký a instalovány zde byly i koše na basketbal, branky na kopanou a házenou či nové sítě na volejbal a nohejbal. Omezený prostor v rámci areálu školy, jež je dán dispozicí a dvorem školy, se tedy podařilo využít maximálně a žáci si tak mohou užívat nové moderní sportovní zázemí,“ doplňuje náměstek pro oblast školství Jakub Rychtecký s dovětkem, že radnice tak úspěšně naplňuje koncepci rozvoje školských sportovišť a Strategii školství Pardubic 2030.

 

 

 

 

 

Tiskový úsek

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...