Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Krajský studentský sněm poprvé zasedl Vytvořit článek
Krajský studentský sněm poprvé zasedl
Krajský úřad Pardubického kraje - 05. 11. 2021    204    0 Líbil se vám tento článek?

Pardubice - Krajský studentský sněm Pardubického kraje je orgán, který prostřednictvím zvolených zástupců z řad středoškolských žáků hájí jejich zájmy. Sněm poprvé zasedl minulý týden v prostorách sálu zastupitelstva na Krajském úřadě Pardubického kraje. Žáky přišel podpořit i radní pro oblast školství Josef Kozel.

 

„Určitě vítám iniciativu žáků, kteří se dobrovolně ve volném čase schází a chtějí udělat pro školství v našem kraji něco navíc. Jako kraj tento krok s radostí podpoříme, a pokud budeme moci být žákům v něčem nápomocní, rádi tak učiníme, ať už se to bude týkat poskytnutí prostor k jednání nebo čehokoliv jiného,“ uvedl radní Josef Kozel.

 

Dle slov zakladatele Tomáše Ferdana bude sněm řešit problémy žáků a školství v kraji a iniciovat různé projekty. Jednotlivá zasedání a práce ve sněmu navíc pomohou jeho účastníkům s rozvíjením dovedností, jako je například rétorika, argumentace a podnikavost.

 

První zasedání studentského sněmu podle Ferdana proběhlo lépe, než očekával. „Do sněmu se zapojilo 32 škol, a dokonce přišli i zástupci škol, které nebyly vůbec zaregistrované. Celkem bylo na prvním zasedání přítomno 42 zástupců. Sněm si zvolil svůj organizační tým, který bude sjednávat zasedání sněmu, obstarávat prostory a podobně. Na příštím zasedání, které se uskuteční 29. listopadu, bude zvoleno vedení sněmu. Během školního roku pak bude náš organizační tým jezdit po zbylých středních školách s nadějí, že se k nám připojí i další,“ vysvětlil Tomáš Ferdan.


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...