Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Město vybralo místo pro nový útulek Vytvořit článek
Město vybralo místo pro nový útulek
Statutární město Pardubice - 20. 07. 2022    204    0 Líbil se vám tento článek?

Městu Pardubice se podařilo najít místo, kde by mohlo postavit nový útulek pro opuštěná, nebo zatoulaná zvířata. Podle rozhodnutí zastupitelstva, které schválilo návrh stavby i další postup v přípravě projektu, bude Městský útulek a služebna městské policie Pardubice ve Starých Čívicích, na místě bývalých silážních jam.

„Jsem rád, že jsme se v přípravě výstavby nového útulku posunuli. Nové zařízení nutně potřebujeme, abychom mohli stávající útulek přestěhovat z bývalé veterinární kliniky do lepšího prostředí. Dnešní útulek nemá dostatečné zázemí, navíc se nachází v blízkosti bytových domů a domova pro seniory, který zde budeme stavět,“ konstatoval primátor Pardubic Martin Charvát.

 

Město během let prověřilo přes 30 pozemků, nechalo zhotovit postupně tři studie – na stavbu v bývalých kasárnách Hůrka, ve Starých Čívicích a na přestavbu bývalé restaurace Bobr. Až čtvrtá lokalita - Jámy u Starých Čívic - vyhověla všem požadavkům.

 

„Pozemky se nacházejí na západním okraji obce, v blízkosti průmyslové zóny a naopak ve značné vzdálenosti od obytných budov. Nejbližším sousedem je společnost Kayaba, jinak pozemky obklopuje les a zemědělské plochy. Místo je dostupné i městskou hromadnou dopravou,“ řekl náměstek primátora pro životní prostředí Jan Nadrchal.

 

V novém areálu bude sídlit nejen útulek, ale bude zde také zázemí pro strážníky, kteří jej budou provozovat a zároveň tu mít kotce pro služební psy. Samostatné místo zde bude mít veterinární ošetřovna s karanténními kotci, pro příjem a ošetření přijatých či odchycených zvířat. Samotný útulek bude mít 19 kotců pro psy, včetně kotce pro agresivního psa, osm kotců pro kočky, dva pro malá zvířata, jeden pro velké zvíře a dvě voliéry pro ptáky. Vybaven bude i kvalitním zázemím, mimo jiné přípravnou krmiva, mycím boxem a podobně.  Nebudou chybět ani šatny a sociální zařízení a další prostory pro personál. Kolem objektu budou zřízeny výběhové louky, oddělené od okolí dřevěným plotem s podhrabovou úpravou.

 

Celý objekt bude jednopodlažní, opatřený vegetačními střechami, aby co nejlépe zapadl do okolního prostředí. Jeho vybudování přijde, dle odhadu na zhruba 59 milionů korun, přes deset milionů bude stát služebna psovodů městské policie.

 

 

 

Tiskový úsek


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...