Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Městské centrum humanitární pomoci ve VaKu končí Vytvořit článek
Městské centrum humanitární pomoci ve VaKu končí
Statutární město Pardubice - 18. 03. 2022    449    0 Líbil se vám tento článek?

Sběrné místo humanitární pomoci pro Ukrajinu, které město Pardubice zřídilo v Milheimově ulici, v prostorách garáží společnosti Vodovody a kanalizace, tuto sobotu ukončí svůj provoz. Ve městě dál funguje dalších šest sběrných míst, kam je možno humanitární dary pro Ukrajinu nosit.

„Centrum jsme otevírali v době, kdy se pomoc Ukrajině teprve rozbíhala. Jeho provoz po celou dobu zajišťovali dobrovolní hasiči a já bych jim všem za to chtěl velmi poděkovat. Mají ovšem i jiné povinnosti a protože v provozu je řada dalších sběrných míst v Pardubicích, kam je možno pomoc Ukrajině směřovat, rozhodli jsme se provoz tohoto centra ukončit. Naposled bude přijímat materiál tuto sobotu 19. března od 13 do 18 hodin,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

 

 

 

Městské centrum humanitární pomoci bylo v provozu od 1. března. Při příjmu materiálu i jeho odesílání se střídali členové jednotek dobrovolných hasičů z Pardubic I, Slovan a Opočinku, jejich kolegové z dalších obcí pardubického okresu pak odvážely vytříděné věci k další distribuci. „Sedm dodávek s vleky jsme odvezli do krajského skladu humanitární pomoci v České Třebové, deset jsme jich vezli přímo na Ukrajinu. Pardubickému Krajskému asistenčnímu centru pomoci Ukrajině jsme předali 60 dek, dvacet ukrajinských uprchlíků jsme vybavili potřebnými věcmi přímo ve sběrném centru,“ řekl Jiří Chmelík, velitel JSDH městského obvodu Pardubice I. s tím, že vedle této činnosti dobrovolní hasiči pomáhají s dalšími činnostmi, souvisejícími se zajištěním pomoci válečným uprchlíkům, například je podle potřeby rozvážejí do míst jejich ubytování.

 

 

 

Tiskový úsek


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...