Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Na hrad pohodlně. Rychmburk se dočká oprav železniční stanice Vytvořit článek
Na hrad pohodlně. Rychmburk se dočká oprav železniční stanice
Krajský úřad Pardubického kraje - 05. 11. 2021    196    0 Líbil se vám tento článek?

Na hrad pohodlně. Rychmburk se dočká oprav železniční stanice

 

Vlaková stanice Předhradí nedaleko hradu Rychmburk projde kompletní rekonstrukcí. Zastávka se dočká zvýšeného nástupiště v úrovni dveří vagónu, výměny kolejových polí a nového osvětlení.

 

„Když se otevíral hrad Rychmburk turistům, zajímalo mě, jaké možnosti dopravního spojení návštěvníci mají. Zajel jsem se proto podívat na nejbližší vlakovou stanici. Zastávka Předhradí sice prošla ještě před otevřením značnými úpravami, avšak její stav vyhovující rozhodně nebyl. Po usilovné práci se konečně posouváme dál. První etapou je výměna kolejových polí v délce nástupiště za koleje s betonovými pražci, vybudování nového osvětlení a zvýšeného nástupiště. Navíc už máme vypracovaný projekt na zvelebení prostoru v okolí zastávky,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

 

Zázemí pro turisty i ostatní cestující by mělo zahrnovat například posezení, informační turistické tabule, stojany na kola nebo parkovací místa.

 

„Díky rekonstrukci se zvýší nejen komfort všech cestujících, ale navíc se bude moci zvýšit frekvence spojů a návštěva hradu tak bude ještě o něco jednodušší,“ dodal náměstek.

 

 

„Dostupnost hradu Rychmburk železniční dopravou je velkou výhodou, nejsme odkázáni pouze na návštěvníky, kteří přijedou svým vozem. Pro ně totiž musíme společně s obcí zajistit možnost parkování v blízkosti hradu. Další výhodou kolejové dopravy je samozřejmě i její ekologická přátelskost. Víme, že České dráhy v dohledné době nasadí na trať modernější vozidla. To bude společně s možnou vyšší frekvencí spojů pro návštěvníky jak hradu, tak i širšího turistického okolí, velmi lákavé,“  doplnil projektový manažer hradu Petr Tejkl.

 

Po celou dobu turistické sezóny byl o víkendech zaveden nový vlakový spoj z Pardubic a Chrudimi s názvem Rychmburk.

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...