Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Krimi Noční zásah ve Lhotě Vytvořit článek
Noční zásah ve Lhotě
Policie ČR – KŘP Pardubického kraje - 16. 10. 2022    134    0 Líbil se vám tento článek?

Pardubicko – Zadržený byl obviněn. 

Jak jsme již uvedli, v pátek v podvečerních hodinách jsme přijali oznámení o údajné střelbě ve Lhotě u Přelouče. Na místo vyjeli jak policisté z obvodního oddělení, tak z pohotovostního a eskortního oddělení a psovodi. Po vyhodnocení situace jsme si na místo vyžádali zásahovou jednotku a policejní letku. Zásahová jednotka provedla s podporou Letecké služby Policie ČR po předchozím pokusu o vyjednávání vstup do obydlí, kde se měl nacházet muž podezřelý z údajné střelby. Dům byl však prázdný. Díky svědkům, dobré spolupráci přítomných policistů, operačních a velících důstojníků byl osmatřicetiletý podezřelý několik minut po provedení tohoto zákroku zadržen našimi policisty a to v jedné přeloučské restauraci.

Zadržený byl dnes obviněn z trestného činu nebezpečného vyhrožování ve druhém odstavci. Kriminalisté mu kladou za vinu, že v pátek v podvečerních hodinách po předchozím požití alkoholu měl nejprve slovně a následně i fyzicky napadat svoji družku. Výhružky měl směřovat i vůči další osobě. Během incidentu mělo dojít i k údajné střelbě, která byla důvodem, proč jsme byli přivoláni na místo. Při ohledání jsme zbraň zajistili a ta bude podrobena znaleckému zkoumání.

Kriminalisté neshledali důvody vazby, a proto je muž stíhán na svobodě. S ohledem na probíhající trestní řízení nebudeme poskytovat žádné podrobnější informace.

16. října 2022
por. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí policie Pardubického kraje


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...