Dnes je 22. březen 2023, svátek má Leona
Úvod Aktuálně Oblastní charita Chrudim otevřela nové prostory pro Občanskou poradnu a Domácí zdravotní služby Vytvořit článek
Oblastní charita Chrudim otevřela nové prostory pro Občanskou poradnu a Domácí zdravotní služby
Krajský úřad Pardubického kraje - 04. 05. 2022    328    0 Líbil se vám tento článek?

Oblastní charita Chrudim otevřela nové prostory pro Občanskou poradnu, Domácí zdravotní péči a pro Domácí hospicovou péči. Rozšířila tak kapacitně nevyhovující kanceláře těchto služeb na adresu Radoušova 1420 v Chrudimi.

 

Občanskou poradnu v roce 2021 navštívilo celkem 491 klientů a stávající kancelář byla pro poskytování této služby již nevyhovující. Nyní je odborné sociální poradenství veřejnosti dostupnější, nově s bezbariérovým vstupem a čekárnou, která zajistí anonymitu a komfort klientů. Kancelář disponuje dvěma konzultačními místnostmi, což umožní vyšší vytíženost Občanské poradny. Nové prostory jsou nyní i lépe situované. Jejich umístění v blízkosti Městského úřadu Chrudim a Úřadu práce nově skýtá daleko vyšší provázanost mezi klienty a již zmíněnými úřady.

 

„Jsem velmi rád, že vedení organizace myslí ve svých aktivitách jak na své klienty, tak i zaměstnance. Nové prostory vytvářejí lepší zázemí pro poskytování služeb lidem v nesnázích a také pro zdravotní sestry, které poskytují velmi důležitou a zároveň náročnou péči v domácím prostředí,“ uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor.

 

V Občanské poradně poskytujeme rady, informace a pomoc lidem, kteří jsou v nepříznivé životní situaci, nebo jim taková situace hrozí. Nabízíme konzultace v různých oblastech např. občanskoprávní vztahy, rodinné právo a bydlení, pracovněprávní vztahy a zaměstnanost nebo dluhová a sociální problematika. Služby Občanské poradny jsou poskytovány zdarma. Svým klientům zaručujeme anonymitu a nestrannost. Respektujeme klientovo právo na vlastní přání, názory a rozhodnutí, a podporujeme klienta k samostatnému jednání.

 

„Rád bych využil této příležitosti a popřál svým kolegům a také všem, kteří se na nás obracejí, aby jim nové prostory dobře sloužily. Jsem vděčný za důstojné prostředí pro poskytování našich služeb,“ uvedl ředitel Oblastní charity Chrudim Roman Pešek.

 

Samostatnou součástí nových prostor je i kancelář pro tým zdravotních sester, které ve více než 60 obcích a městech na Chrudimsku poskytují Domácí zdravotní péči a od loňského roku i Domácí hospicovou péči v přímo v domácnostech našich pacientů.


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...