Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Opět jsme trénovali pro případ většího požáru Vytvořit článek
Opět jsme trénovali pro případ většího požáru
HZS Pardubického kraje - 21. 10. 2022    197    0 Líbil se vám tento článek?

Tentokrát to bylo v budově domova pro seniory, kde došlo ve čtvrtek 19. října v odpoledních hodinách ve skladu hygienických potřeb k požáru. V té době se v budově nacházelo asi 100 klientů z toho 25 imobilních. Na zasaženém podlaží bylo celkem 25 osob z toho 5 imobilních. Po ohlášení události na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje byly na místo povolány jednotky PO dle II. stupně požárního poplachu.

Do doby příjezdu první jednotky požární ochrany byla započata evakuace osob ze zasaženého podlaží personálem domova dle požárních poplachových směrnic domova. Následně jednotky provedly simulovanou evakuaci imobilních osob chráněnou únikovou cestou a evakuačním výtahem do přízemí domova. Požární zásah byl veden vnitřní zásahovou cestou po schodišti. Dále byla provedena evakuace osob (figurantů) ze střechy domova pomocí výškové techniky.

Do zásahu byly postupně nasazovány jednotky v reálném čase po dojezdu ze svých základen.

Plán cvičení vznikl na základě společného zájmu vedení Domova pro seniory LEDAX Vysoké Mýto a Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje (HZS) k prověření stávající dokumentace zdolávání požáru.

Cílem cvičení bylo ověření dojezdových časů jednotek, platnosti dokumentace zdolávání požáru, činnost personálu před dojezdem jednotek. Důležité bylo také prověření evakuace a záchrana osob v prostředí objektu sociální péče ve spolupráci s personálem, posouzení průjezdnosti přístupových komunikací a dostupnosti nástupních ploch pro mobilní požární techniku, zejména ustavení výškové techniky a procvičení základních návyků zasahujících hasičů při požáru v objektu se zvýšeným počtem osob a procvičení taktiky evakuace osob se sníženou schopností pohybu.

Cvičení se účastnily tyto jednotky: profesionální jednotka hasičů z požárních stanic Vysoké Mýto, Ústí nad Orlicí, Holice a Litomyšl a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Vysoké Mýto, Choceň, Cerekvice nad Loučnou a jednotka sboru dobrovolných hasičů podniku IVECO Vysoké Mýto.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...