Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Pardubice chtějí do okolí Dražkovic dostat více zeleně Vytvořit článek
Pardubice chtějí do okolí Dražkovic dostat více zeleně
Statutární město Pardubice - 31. 03. 2022    184    0 Líbil se vám tento článek?

Město pracuje na přípravě projektu, díky němuž by se mělo okolí Dražkovic více zazelenat. V rámci navržených krajinářských úprav by mělo dojít nejen k rozšíření ploch zeleně a dosadbě alejí, ale i dalšímu prověření možností, jak posílit místní biodiverzitu a odolnost vůči klimatickým změnám.

„V rámci tohoto pilotního projektu se sice zaměřujeme na úpravy okolí Dražkovic, ale rádi bychom na něj dále navázali také obnovou krajinných struktur v ostatních okolních katastrech obce, například kolem Nemošic či Hostovic, jelikož i zde je potřeba provést revitalizaci krajiny. Při zpracování zadání k těmto úpravám přitom budeme vycházet z analýz a návrhových doporučení z Územní studie krajiny ORP Pardubice a Územní studie sídelní zeleně pro Pardubice, rádi bychom do příprav navíc také zapojili dotčené městské obvody,“ informuje náměstek primátora pro životní prostředí Jan Nadrchal s tím, že město již tento záměr konzultovalo s městským obvodem Pardubice V, který ve svém rozpočtu vyčlenil 100 tisíc korun na projektovou přípravu projektu Návrh doplnění funkční krajinné struktury Dražkovice. „Dražkovice si zaslouží naši pozornost a tento pilotní program je jasnou volbou pro náš městský obvod,“ doplňuje starosta městského obvodu Pardubice V Jiří Rejda.

 

Město a městské obvody by však na financování projektu nemusely být samy. „Velkou příležitostí pro financování nápravy krajinné struktury je nové programové období OPŽP 2021-2027, jelikož právě podpora adaptačních opatření a biodiverzity je jedním z hlavních cílů programu péče o krajinu. Jednotlivá opatření jsou zaměřena na obnovu tůní a přírodě blízkých vodních prvků v krajině, tvorbu nových a obnovu stávajících prvků a struktur, včetně opatření proti vodní a větrné erozi. Výzvy se dle informací z MŽP připravují na 3. kvartál letošního roku s tím, že naší ambicí je získat podporu ve výši až 100 procent nákladů, které by zpětně pokryly výdaje jednotlivých městských obvodů,“ informuje o možnostech financování plánovaných úprav náměstek Nadrchal, jenž je zodpovědný také za dotační politiku.

 

 

 

 

 

Tiskový úsek


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...