Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Požár lesa tentokrát jen jako taktické cvičené Vytvořit článek
Požár lesa tentokrát jen jako taktické cvičené
HZS Pardubického kraje - 11. 10. 2022    150    0 Líbil se vám tento článek?

Trochu jsme cvičili. Od nás víte, že naše cvičení jsou přesná, rychlá a kvalitní, a to proto, že se jedná o přípravu na ostrý zásah. Tentokrát jsme se připravovali, pilně trénovali a cvičili na požár lesa. Konkrétně jsme byli v katastru obce Oldřiš u Poličky, kde při těžbě dřeva v lesním prostu došlo při nalévání pohonných hmot do pilky ke vzplanutí motorové pilky. Požár se pak „cvičně“ rozšířil i na suchou trávu, hrabanku a vlivem silného větru se šířil dál lesním prostorem. Z důvodu velké plochy požáru a zřízení kyvadlové dopravy vody bylo zapotřebí povolat větší počet cisteren. V průběhu cvičného zásahu došlo ke změně povětrnostních podmínek a na místo byla povolána letecká technika. Letecká technika Antov AN-2 vzlétala na místo požáru z letiště v Poličce.

Doplňování letadla zajišťovaly vybrané jednotky z cisteren. Z důvodu náročnosti zásahu byl nasazen i spojový vůz z Pardubic.

Na místě zasahovaly jednotky profesionální z Poličky a Pardubic a dále dobrovolné jednotky z Pomezí, Oldřiše, Korouhve, Lubné, Pusté Rybné, Březin, Sádku, Borové, Kamence, Pusté Kamenice, Poličky, Bystrého, Sebranic a Jedlové.

Cílem cvičení bylo procvičit součinnost jednotek při hašení za pomoci letecké techniky, procvičit používání prostředků radiového spojení ve výbavě jednotek, součinnost velitele zásahu se štábem zřízeným ve spojovém voze a procvičit řízení jednotek vybavených tabletem nebo lokátorem.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...