Dnes je 6. únor 2023, svátek má Vanda
Úvod Premium Rusy už čeká jen týden s Mickey Mousem. Disneyho nahradí nová televize Slunce Vytvořit článek
Rusy už čeká jen týden s Mickey Mousem. Disneyho nahradí nová televize Slunce
tewakdeui - 05. 12. 2022    52    0 Líbil se vám tento článek?

Americkou rodinnou stanici pro děti Disney Channel nahradí v Rusku nová federální televize nazvaná Slunce. Zprávu, kterou před několika dny zveřejnily kanál Mash na síti Telegram a posléze deník Kommersant, toto pondělí potvrdila firma Media1. Ta od chvíle, kdy v zemi platí zákon omezující možnost zahraniční majetkové účasti v ruských médiích, vlastnila 80 procent ve zdejší odnoži Disney Channelu. ver avatar

Slunce začne vysílat příští středu 14. prosince v šest hodin ráno. Hodlá se zaměřovat na animované filmy i seriály vyrobené převážně, avšak nikoliv výhradně v Rusku. První dny uvede například španělský animovaný snímek o gorilím samečkovi nazvaný Snížek, bílý kožíšek. Diváky čekají také ruské komedie Zavtrak u papy od režisérky Marije Kravčenkové nebo Kuchňa v Pariže filmaře Dmitrije Ďjačenka.

K provozovatelům patří společnost Merkurij kontent producenta Eduarda Ilojana. "Teď bude Slunce dostupné Rusům 365 dnů v roce," slibuje šéf kanálu Ruben Oganesjan.

Disney Channel v Rusku sledovalo až několik milionů lidí denně, podle tamní agentury Mediascope patřil k nejoblíbenějším dětským stanicím. Licenci od cenzurní agentury Roskomnadzor získal roku 2010, kdy nahradil kabelovou televizi Jetix ver avatar 2

Po únorovém zahájení ruské invaze na Ukrajinu firma Walt Disney Company oznámila, že v zemi pozastavuje veškeré podnikání včetně licencování dalšího obsahu a produktů, avšak že své televize nemůže ze smluvních důvodů vypnout okamžitě.

Koncem září přestaly fungovat webové stránky kanal.disney.ru, stejně tak postupně zhasly i sociální sítě ruského Disney Channelu. Doteď ale stále vysílal, doplňuje Kommersant.

cuevana avatar Podle agentury Mediascope zhruba 10 procent ruských diváků sledovalo stanice, které od zahájení invaze ze země odešly. Patřily k nim Discovery, Animal Planet, Eurosport, Nickelodeon, MTV nebo Paramount Comedy. Některé z nich reagovaly na to, když v březnu prezident Vladimir Putin podepsal zákon kriminalizující šíření údajných dezinformací o armádě a diskreditaci ozbrojených sil.

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 15. 11. 2022
Mlhavé počasí nás provází teď téměř každý den. Hlavně na silnicích buďte hodně opatrní. Své o tom ví cyklista, který...
HZS Pardubického kraje - 14. 11. 2022
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Pardubickém kraji je nyní zavřené. Důvodem je jeho přestěhovaní. V prov...
HZS Pardubického kraje - 14. 11. 2022
Kdo by to řekl? Za požár může kočka. To bude nejspíš tak, když ponecháte v hrnci voňavý pokrm a kočičku to přiláká....