Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Úvod Aktuálně Úterní ráno bylo ve znamení nehod Vytvořit článek
Úterní ráno bylo ve znamení nehod
HZS Pardubického kraje - 20. 09. 2022    128    0 Líbil se vám tento článek?

Dvacáté zářijové ráno bylo ve znamení nehod. Časně ráno hasiči zasahovali v Čankovicích na Chrudimsku, kde došlo k převrácení nákladního automobilu. Ten skončil v křižovatce na výjezdu na Moravany. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Z nákladního automobilu s vlekem se vysypal náklad v podobě dřeva. Drobný únik provozních kapalin hasiči zajistili. Vyproštění nákladního automobilu si zajišťuje majitel firmy sám.

V Časech na Pardubicku zasahovali hasiči ze stanice Holice. Tady se jednalo o dodávku, která se střetla s bagrem. Při nehodě byla jedna osoba zraněna a předána byla do péče zdravotníkům. Silnice byla kvůli nehodě zcela neprůjezdná. Nyní hasiči řídí dopravu alespoň jedním pruhem.

V Rychnově na Moravě krátce po 7.hodině ranní zasahovaly tři jednotky hasičů u kolize autobusu. Řidič se měl pravděpodobně vyhýbat nákladnímu vozu a skončil s autobusem v příkopu. Uvnitř mělo být 27 osob (z toho 14 sob mladších 18let) a řidič. Hasiči se museli do autobusu dostat střešním okénkem. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že nedošlo k žádnému zranění. Hasiči po provedené evakuaci cestujících zajistili tepelný komfort všem osobám. Na místě byl autobus jiného dopravce, kterým byli cestující převezeni.

Dvě jednotky zasahovaly ráno také u nehody dodávky a osobního auta s vlekem v obci Šedivec. Hasiči po svém příjezdu museli provést stabilizaci havarované dodávky. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...