Dnes je 22. březen 2023, svátek má Leona
Úvod Aktuálně V Řetové produkují lépe stravitelné A2 mléko Vytvořit článek
V Řetové produkují lépe stravitelné A2 mléko
Krajský úřad Pardubického kraje - 04. 05. 2022    165    0 Líbil se vám tento článek?

V loňském roce otevřelo Zemědělské družstvo Sloupnice vlastní minimlékárnu se sídlem v Řetové. Vyrábí zde mléčné produkty z certifikovaného A2 mléka, které zatím není v České republice tolik rozšířené, přestože může být řešením pro některé alergiky. S procesem výroby se seznámil i radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

 

„Jsem rád, že jsem se mohl na tomto dalším konkrétním příkladu opět osobně přesvědčit o tom, jak se u nás v kraji vyrábí chutné a kvalitní produkty. Jedním z našich hlavních úkolů je informovat veřejnost o tom, že právě takoví výrobci si zaslouží naši pozornost, a měli bychom jejich potravinám dát šanci. U nás v Pardubickém kraji se snažíme hájit zájmy poctivých regionálních producentů a zemědělců bez ohledu na velikost podniku, snažíme se hájit zájmy českých spotřebitelů a budeme i nadále prosazovat posilování potravinové bezpečnosti. Zvláště v dnešní době je to mimořádně důležité,“ uvedl radní Miroslav Krčil bezprostředně po návštěvě podniku.

 

Minimlékárna se zaměřuje na produkci A2 mléka, původní variantu, u níž není prováděna standardizace ani homogenizace. Pro konzumenty je lépe stravitelné, vhodné je pak především pro ty, kteří mají intoleranci laktózy nebo alergii na mléčnou bílkovinu. Z mléka zde pak vyrábí další mléčné výrobky, jako jsou sýry, pomazánky nebo jogurty.


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
K nehodě osobního vozu na silnici I/35 u čerpací stanice Gajer nedaleko obce Mikuleč vyjížděly složky integrovaného...
HZS Pardubického kraje - 03. 11. 2022
V první polovině tohoto týdne, tedy od 31.října do 2. listopadu, profesionální hasiči z lezecké skupiny ze stanice C...
SVITAVSKO – Pomozte nám s jeho ztotožněním.  Fotografie osobyPolicisté z Litomyšle...